Tekmanşet Haber - Bornova Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine özel
Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
2014 yılından bugüne 41 yeni park, 29 ağaçlandırma sahası yapıldı
29 Ekim Urla’da coşkuyla kutlanacak
Türkiye kışı, onlar yazı yaşıyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bornova Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine özel

Bornova Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine özel
Bornova Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine özel
01.11.2018 / 00:56

Bornova Belediyesi Gençlik Merkezi’nde ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine önemli bir destek veriliyor. Merkez’de yemekten çamaşır yıkamaya, sıcak-soğuk içecek ikramından internet ve kütüphaneye, öğrencilerin pek çok ihtiyacı ücretsiz olarak karşılanıyor.


 


Büyük Park içerisinde hizmet veren Gençlik Merkezi , ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin yanında yer alıyor. Merkez, ilçede yaşayan ya da üniversitelerde öğrenim görmek üzere kente gelen gençlere,  yuva sıcaklığında hizmet sunuyor. ‘Paranın geçmediği yer’ sözü ile tanımlanan Gençlik Merkezi’nde öğrencilere, öğle yemeği imkanı sunuluyor. Gün boyu çay ve kahve ikram ediliyor. 


 


Gençlik Merkezi, çamaşır yıkama ve kurutma olanağı ile özellikle şehir dışından gelen öğrencilere büyük rahatlık sağlıyor. Öğrenciler, kütüphane ve kablosuz internet imkanın sunulduğu Merkez’de sosyal aktivitelerini de gerçekleştirebiliyor. Ayrıca tabu, scrable, jenga gibi zeka geliştirici oyunların yanı sıra masa tenisi ve satranç ile de öğrencilerin keyifli zaman geçirmeleri sağlanıyor.


 


 


Öğrenciler çok memnun


 


 


 


Gençlik Merkezi’nden yararlanan gençler Bornova Belediyesi’ni teşekkür ederken, özellikle ücretsiz öğle yemeğinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade ediyor.


 


Gençlerimiz için sıcak bir yuva


Bornova’nın ev sahipliği yaptığı köklü eğitim kurumları ile bir üniversite ve öğrenci kenti olduğunu vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Geleceğimiz olan gençlerimize gerçek anlamda sahip çıkmak istiyoruz. Bu anlamda Gençlik Merkezimiz büyük önem taşıyor. Burada onlara aile sıcaklığında bir yuva sunuyoruz. Merkezimiz, ihtiyaç sahibi pek çok öğrenci için önemli avantajlar sağlıyor” dedi.


 


Fırat Gün -  EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Öğrencisi


 


“Şehir dışında okuyan bir öğrenci olarak Gençlik Merkezi’nin bizim için büyük avantajları var. Öğle yemeklerimizi burada yiyoruz. Çamaşırlarımızı yıkatabiliyoruz. Sosyal aktivitelere katılıp, yeni arkadaşlar edinebiliyoruz. Gayet memnunuz


 


İlayda Çöpür  - EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Öğrencisi


 


“İstanbul’dan geldim. Gençlik Merkezi bizim güzel imkanlar sağlıyor. Her öğle arasında burada yemek yiyoruz. Yani her gün en az 10 lira kardayız. Hem yemekler çok güzel ve kaliteli. Ücretsiz internet ve sınırsız çay-kahve imkanları da var”


 


Emre Okulmuş - EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Öğrencisi


 


“Öğle yemeklerini burada yiyoruz ve kalitesinden çok memnunuz. Para yediğimiz yerlerde bile bu kadar güzel olmayabiliyor. Kütüphanemiz var. Sosyal anlamda da çok güzel bir ortama sahip”

Etiketler: Bornova
Bu haber toplam 57 defa okundu

YAZARLAR