Tekmanşet Haber - Ege Türk Tv'den Sağlıklı Yaşama Destek
Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Ege Türk Tv'den Sağlıklı Yaşama Destek
İzmir’de ‘Gaybubet evlerinde yakalan 16 zanlı tutuklandı
3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi.
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ege Türk Tv'den Sağlıklı Yaşama Destek

Ege Türk Tv'den Sağlıklı Yaşama Destek
Ege Türk Tv'den Sağlıklı Yaşama Destek
04.11.2018 / 10:56

Meme kanserine karşı güç birliği yapıldı


'Meme Kanseri Farkındalık Ayı' kapsamında erken teşhisin önemine dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla Egetürk Tv ve Sağkal Derneği işbirliği yaptı.


Kendi kendine muayene yöntemi, meme kanserinin belirtileri ve erken teşhisin hayat kurtarmada büyük önem taşıdığına dikkat çekmek amacıyla hazırlanan broşürler halka dağıtılıyor. Broşürlerin dağıtımı sırasında Egetürk Tv de meme kanserine karşı farkındalığı artırmaya yönelik sokak röportajlarıyla konuya dikkat çekiyor.


Ailesinde meme kanseri olan var mı, meme muayenesinin nasıl yapıldığını biliyor musunuz gibi soruların sorulduğu röportaj sonrasında da isteyen kişilerin Operatör Doktor Cüneyt Tuğrul’un özel kliniğinde ücretsiz olarak termal kamera ile muayene olmaları sağlanıyor. 30 kişiyle sınırlı olan kontenjana dahil olan kişilerin termal kamera ile meme dokusundaki değişiklikleri izlenebiliyor. Erken teşhisin her hastalıkta olduğu gibi meme kanserinde de çok önemli olduğunu dile getiren Dr. Cüneyt Tuğrul, “kendi kendine meme muayenesini her genç kadının bilmesi gereken çok basit bir muayene olduğuna değinerek, “Kanser, tüm dünyada önemli bir sağlık sorunudur. Erken tanı kanserin temel ilkelerinden biridir. Basit taramalarla bazı kanser türlerinin tanısı konulabilmekte” dedi. Sağkal Derneği ve Egetürk Tv ile başlattıkları kampanyanın meme kanserine karşı farkındalığı artırmak için çok önemli olduğunu söyleyen Dr. Cüneyt Tuğrul, vatandaşların sağlığını korumak ve bilinçlendirmek amacıyla kampanyaların devam edeceğini belirtti.


Projenin ;yaratıcısı EgeturkTV izmir genel müdürü Serap Yenici Egeturk TV ailesi olarak sosyal projelerle ilgili bilgilendirmelere özellikle sokak röportajlarimizda  oldukça fazla yer veriyoruz.Önümüzdeki dönemde de pek çok  farklı kurumla yeni projeler için işbirliği  halindeyiz  halkın yanında halkı bilinçlendirici projelere programlarımızla da  devam edeceğiz  dedi

Etiketler: Ege türk egeturk tv
Bu haber toplam 530 defa okundu

YAZARLAR